خبرهای تکنولوژی

Huawei و Vodafone در تست هوای آزاد باند-ای ۵G به ۲۰Gbps دست یافتند

هواوی و ودافون اولین تست میدانی هوای آزاد ۵G جهان را با استفاده از طیف باند ای انجام داده‌اند و اعتقاددارند که این تست قادر به حمایت از AR، VR و کاربردهای مربوط به ماشین هوشمند خواهد بود.
هواوی و ودافون بعد از انجام یک تست میدانی هوای آزاد باند ای ۵G در مرکز امرالد هاوس ودافون در نیوبری بریتانیا با موفقیت به نرخ اوج ۲۰Gbps دست یافتند.

بر اساس گفته‌های هواوی، این تست یک دستگاه چند خروجی-چند ورودی- تک کاربری (SU-MIMO) را پوشش داده است که یک مسیر بازتاب قوی برای رسیدن به نرخ اوج ۲۰Gbps برای تجهیزات کاربری (UE) را نشان می‌دهد و همچنین یک دستگاه چند کاربری چند ورودی چند خروجی (MU-MIMO) را برای رسیدن UE دامنه بلند به نرخ اوج ۱۰Gbps پوشش داده است.
هواوی ادعا نموده است که این تست اولین تست میدانی هوای آزاد ۵G جهان است که به نرخ اوج ۲۰Gbps برای یک دستگاه تک کاربری با کاربری طیفی بالا، دست‌یافته است و اعتقاد دارد که این تست می‌تواند کاربردهای جدیدی را ممکن کرده و به‌عنوان یک شیوه‌ی خود بازگشتی برای ترافیک خدمات همراه ۵G عمل نماید علی‌الخصوص به دلیل افزایش ترافیک ارتباطی پهنای گسترده‌ی موبایل و ظهور شبکه‌ی ۵G.
اریک ژو، مدیرعامل هواوی بیان نموده است که: «۵G دسترسی طیفی کامل را برای پشتیبانی از AR، VR، خودروهای هوشمند و سایر خدمات جدید که هنوز معلوم نیستند ارائه خواهد نمود».
«آزمایش مشترک ارتباط ۵G mmWave در محیط انتشار رادیویی واقعی و وجود هم‌زمان ارتباطات رادیویی متفاوت، امیدوارکننده است. من واقعاً برای همکاری با ودافون ارزش قائل هستم و اعتقاددارم که همراه با ودافون و سایر همکاران صنعتی خود، پیشرفت‌های بیشتری در حوزه‌ی ۵G خواهیم داشت».
هواوی اضافه نمود که این تست به مطالعه‌ی طیف بالاتر از ۶GHZ برای ارتباط پهنای گسترده‌ی ۵G موبایل کمک خواهد نمود.
یوهان ویبرگ، مدیرعامل فناوری گروه ودافون بیان نمود که «این تست میدانی در محیط هوای آزاد یک گام مهم در تائید عملکرد ۵G در باندهای فرکانسی بالا است که درک ما را از قابلیت‌های این فناوری بالا می‌برد».
این اطلاعیه در ادامه‌ی همکاری ده‌ساله‌ی هواوی و ودافون منتشرشده است که فناوری‌های شبکه‌ای مختلفی را به دنبال داشته است.
اخیراً، این دو شرکت آزمایش فناوری باند باریک اینترنت موارد (NB-IoT) را در سطح ملبورن انجام داده‌اند. این آزمایش در سطح چندین سایت فعال در مرکز و حومه‌ی ملبورن انجام شد. ودافون استرالیا و هواوی طی ماه‌های آتی آزمایش‌های خود را در استرالیا ادامه خواهند داد.
در ماه آوریل، این دو شرکت یک آزمایشگاه را در نیوبری افتتاح نمودند که مختص توسعه‌ی کاربردها و فناوری باند باریک اینترنت موارد است. انتظار می‌رود که این آزمایشگاه یکی از هفت آزمایشگاهی باشد که این غول فناوری چینی قرار است در سطح جهان افتتاح نماید.


مشاوره تخصصی شبکه
راه‌اندازی شبکه
پشتیبانی شبکه

رادین پارس

ما استفاده از کامپيوتر و اينترنت و راحت تر شدن کارها توسط آن را حق تمام مردم ميدانيم و براين باوريم که روزی می‌رسد که برای شهروند کارآمد استفاده از کامپيوتر و اينترنت همان قدر ضرورت میيابد که توانایی خواندن و نوشتن اهمیت دارد، وبرآنيم تا با تحقيق و پياده سازی راه حل‌های عملی برای استفاده از کامپيوتر و اينترنت در کارهای مختلف بهترين کيفيت را به مشتريان خود ارائه نماييم.

بیشتر بدانید

اطلاعات تماس

تلفن: 88676667
فکس: 88676668
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلگرام: RadinParsNetwork
اینستاگرام: RadinPars.IR