امنیت شبکه

آموزش جلوگیری از دسترسی کاربران به پورت USB

جلوگیری از دسترسی کاربران سازمان به پورت ارتباطی ورودی و خروجی کهیکی از مهمترین های آن پورت USB میباشد راهکاری جهت حفظ امنیت اطلاعات سازمان و یا جلوگیری از ویروسی شدن سیستمها میباشد.

به هر حال به هر دلیلی که شما قصد بستن پورت USB برای دستگاههای ذخیره ساز را داشته باشید. در این مقاله آموزیشی قصد داریم ۲ روش را جهت انجام این مهم توضیح دهیم.
۱)      روش بستن پورت USB از طریق Registery


در پنجره Run ویندوز دستور Regedit را وارد کنید تا برنامه ویرایشگر رجیستری ویندوز اجرا شود. مسیر زیر را دنبال میکنیم:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesUsbStor

در گزینه های موجود مقدار Start را انتخاب کرده و با دابل کلیک برروی آن وارد تنظیمات میشویم. مقدار وارده باید بر حسب Hexadecimal باشد و مقدار ۴ را وارد و ذخیره میکنیم.

۲)      روش بستن پورت USB از طریق محدودسازی دسترسی به فایل درایور

در این روش ما دسترسی کاربران به فایلی که حاوی تنظیمات و درایور USB است را محدود میکنیم و به گونه ای از روش قبلی بهتر است.

ذخیره سازهای USB را از دستگاه جدا میکنیم.

به مسیر زیر رفته و دسترسی کاربران یا گروههایی که قرار است به پورت USB دسترسی نداشته باشند را با تغییر NTFS Permission این دو فایل به حالت Deny قرار میدهیم.

برای این کار در تب Security گزینه Edit را انتخاب کرده و گروه یا کاربر مورد نظر را اگر در لیست باشد انتخاب میکنیم و اگر نباشد Add میکنیم. سپس در لیست پایین مقدار Read و برای اطمینان بیشتر مقدار Full Control را در حالت Deny قرار میدهیم.

برای این کار بهتر است گروهی با نام دلخواه مثلا Denied_USB_Access بسازیم و کاربرانی که قصد محدودسازی دسترسیشان را داریم عضو این گروه کنیم.


مشاوره تخصصی شبکه
راه‌اندازی شبکه
پشتیبانی شبکه

رادین پارس

ما استفاده از کامپيوتر و اينترنت و راحت تر شدن کارها توسط آن را حق تمام مردم ميدانيم و براين باوريم که روزی می‌رسد که برای شهروند کارآمد استفاده از کامپيوتر و اينترنت همان قدر ضرورت میيابد که توانایی خواندن و نوشتن اهمیت دارد، وبرآنيم تا با تحقيق و پياده سازی راه حل‌های عملی برای استفاده از کامپيوتر و اينترنت در کارهای مختلف بهترين کيفيت را به مشتريان خود ارائه نماييم.

بیشتر بدانید

اطلاعات تماس

تلفن: 88676667
فکس: 88676668
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلگرام: RadinParsNetwork
اینستاگرام: RadinPars.IR