ترفندهای کامپیوتر

آموزش لاگین همزمان چند کاربر در ویندوز ۸

اگر به یک کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز ۸ بیش از دو کاربر لاگین کنند (وارد شوند)، با پیغام زیر در ویندوز مواجه می شود:


Another user is signed in. If you continue, they will be disconnected.

در این حالت کاربر Mehran Safari درحال کار کردن با سیستم است و کاربر RadinPars میخواهد به سیستم ریموت بزند که این اجازه را نخواهد داد چون به صورت همزمان فقط یک کاربر میتواند روی سیستم اکتیو باشد.

به طور اساسی، پیغام بالا به شما می گوید که شما می توانید با کاربران مختلف به ویندوز لاگین کنید اما در آن واحد فقط به حساب کاربری یک یوزر می توانید دسترسی داشته باشید و با وصل شدن کاربر دوم Session کاربر اول قطع می شود.

اما در اینجا یک ابزار سریع و توانمندی وجود دارد که می تواند این تنظیم را تغییر دهد و به معنای واقعی کلمه اجازه دسترسی به ویندوز را به تعداد نامحدودی کاربر به طور همزمان از طریق اتصال به کامپیوتر از راه دور (قابلیت ریموت دسکتاپ) به شما بدهد.

برای مدیران IT شبکه و افرادی که پشتیبانی شبکه ها را بر عهده دارند رفع مشکل کارب به صورت ریموت و به خصوص از طریق ریموت دسکتاپ خود ویندوز بسیار کاربردی و مهم خواهد بود. در این مقاله قصد داریم آموزش دهیم که چطور می توان به چندین کاربر اجازه ورود به ویندوز ۸ را از طریق قابلیت ریموت دسکتاپ (اتصال به کامپیوتر از راه دور)  داد.

هشدار: قبل از انجام مراحل زیر یک بک آپ (نسخه پشتیبان) از فایل termsrv.dll که در مسیر c:windowssystem32  می باشد بگیرید به این منظور که اگر در طی انجام این مراحل دچار اشتباه شدید، بتوانید به حالت اولیه بازگردید.

بعد از اینکه بک آپ گرفتید فایل “Windows 8 Patcher.exe” را دانلود کنید.

تمامی کارهای خود را سیو کنید و سپس روی فایل Patcher  که دانلود کردید دابل کلیک کنید تا نصب شود که تغییراتی روی فایل اعمال می کند و بعد اتوماتیک کامپیوتر شما را در ۸ ثانیه ریستارت می‌کند.

در صورتی که پچ به صورت اتوماتیک عمل نکرد باید در پوشه WindowsSystem32 فایلهای موجود در فایل دوم را  با توجه به نسخه ویندوزتان که ۳۲ یا ۶۴ بیتی است به termsrv.dll تغییر نام داده و جایگزین فایل موجود در ویندوز کنید. (۳۲_termsrv.dll برای ویندوزهای ۳۲ بیتی و ۶۴_termsrv.dll برای ویندوزهای ۶۴ بیتی ). درصورتی که ویندزو شما دچار مشکل شد فایلهای ۶۴_۹۶۰۰_original_termsrv.dll را تغییر نام داده و جایگزین فایلهای اصلی کنید این فایلها نسخه اصلی هستند و تغییری در آن داده نشده است.)

تمامی مراحل گفته شده یک فرآیند نسبتا ساده بود که به درستی انجام شد و بعد از بوت شدن سیستم، آماده استفاده می باشد.

حالا می خواهیم تست کنیم. تمامی مراحل گفته شده را انجام دادیم و همینطور که در شکل زیر مشاهده می کنید اکنون سیستم ما این قابلیت را دارد که چندین یوزر همزمان از طریق قابلیت ریموت دسکتاپ به آن وصل شوند.

برای اینکه این قابلیت برای ما فراهم شود این Patcher  چه کارهایی انجام داده است؟

به طور اساسی دو کار انجام می دهد یکی اینکه در فایل termsrv.dll تغییراتی اعمال می کند تا اجازه اینکه چندین کاربر همزمان وارد سیستم شوند (لاگ این کنند)، داده شود.

و دیگر اینکه مقادیر دو تا از دیتاهای رجیستری (که در زیر نوشته شده است) را تغییر می دهد.


HKLMSystemCurrentControlSetControlTerminal Server

fDenyTSConnections (DWORD) = 0 fSingleSessionPerUser (DWORD) = 0

تمامی مراحل گفته شده در بالا بر روی ویندوز ۸ به درستی کار می کنند، ولی اگر شما از ویندوز ۸٫۱ استفاده می کنید و می خواهید از این امکان بهره ببرید مراحل زیر را دنبال کنید.

۱-     Patch file را دنلود کنید. (که حاوی دو نسخه ۳۲بیتی و ۶۴بیتی از فایل termsrv.dll می باشد).

۲-     از کنسول MMC خود سرویس Remote Desktop را استاپ کنید.

۳-     Ownership (مالکیت) فایل termsrv.dll که در در درایو C و در پوشه WindowsSystem32 می باشد را به یک یوزری که Privilege (امتیاز دسترسی) ادمین لوکال سیستم را دارد، بدهید و به این یوزر دسترسی Full Control نسبت به این فایل را بدهید.

۴-     ابتدا از فایل termsrv.dll اصلی خود یک کپی بگیرید و بعد فایل termsrv.dll که در Patch file دانلود شده است را جایگزین آن کنید.

۵-     سرویس Remote Desktop خود را ریستارت کنید و یا سیستم خود را ریبوت کنید.

حالا اگر تست کنید مشاهده می کنید که مطابق تصویر زیر همزمان دو کاربر مختلف به ویندوز ۸ شما از طریق قابلیت ریموت دسکتاپ (وارد شده اند) لاگ این کرده اند.


مشاوره تخصصی شبکه
راه‌اندازی شبکه
پشتیبانی شبکه

رادین پارس

ما استفاده از کامپيوتر و اينترنت و راحت تر شدن کارها توسط آن را حق تمام مردم ميدانيم و براين باوريم که روزی می‌رسد که برای شهروند کارآمد استفاده از کامپيوتر و اينترنت همان قدر ضرورت میيابد که توانایی خواندن و نوشتن اهمیت دارد، وبرآنيم تا با تحقيق و پياده سازی راه حل‌های عملی برای استفاده از کامپيوتر و اينترنت در کارهای مختلف بهترين کيفيت را به مشتريان خود ارائه نماييم.

بیشتر بدانید

اطلاعات تماس

تلفن: 88676667
فکس: 88676668
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلگرام: RadinParsNetwork
اینستاگرام: RadinPars.IR