آموزش شبکه

آموزش غیرفعال کردن آپدیت ویندوز از طریق گروپ پالیسی

در شبکه‌های بزرگ زمانی که تعداد سیستم‌ها زیاد می‌شوند همواره مدیریت مصرف حجم اینترنت و کاهش استفاده‌های غیرضروری اهمیت دو چندان پیدا می‌کند. آپدیت‌های ویندوز نیز در بعضی موارد حجم بالایی دارند. از طرف دیگر به‌روز شدن ویندوزهایی که اورجینال نیستند ممکن است ویندوز را از کار بیاندازد.

ضمناً برنامه‌هایی در شرکت‌های ایرانی وجود دارد که عمدتاً قدیمی بوده و ممکن است با آپدیت ماژول‌های ویندوزی از کار بیافتند یا به‌روزرسانی مداوم ویندوز هنگام روشن شدن سیستم ممکت است تحمل کارمندان را به همراه نداشته و گاها وقت آن‌ها را بگیرد.

با توجه به بخشی از مشکلات ذکرشده پشتیبانی شبکه و مسئول IT عمدتاً اقدام به غیرفعال کردن این امکان می‌کنند که در این مقاله قصد داریم روش این کار را از طریق گروپ پالیسی ویندوز توضیح دهیم.

ضمناً می‌توانید در داخل شبکه سرویس WSUS مایکروسافت را راه‌اندازی کنید که آپدیت‌ها یک بار توسط سرور مرکزی دانلود می‌شود و سپس از طریق این سرور به سیستم‌های شبکه تزریق خواهد شد.

برای این کار ابتدا یک پالیسی جدید در GPO ایجاد می‌کنیم و از مسیر زیر وارد بخش موردنظر می‌شویم.

Commuter Configuration – policies – administrative templates – windows components – windows update

در این بخش تمامی تنظیمات مربوط به بخش آپدیت ویندوز که در کنترل پنل کاربر نیز مشاهده می‌کنید وجود دارد.

سپس جهت غیرفعال کردن آپدیت تنظیمات را مانند تصویر انجام می‌دهیم.

اگر سرور WSUS نیز راه‌اندازی کرده‌ایم مسیر و آدرس سرور را نیز میتانیم از همین مسیر به کاربران اعمال کنیم.

بدین طریق از اتلاف ترافیک و پهنای باند اینترنت جلوگیری کرده و ریسک‌های احتمالی که در اثر بعضی به‌روزرسانی‌ها صورت می‌گیرد را نیز کاهش داده‌اید.


مشاوره تخصصی شبکه
راه‌اندازی شبکه
پشتیبانی شبکه

رادین پارس

ما استفاده از کامپيوتر و اينترنت و راحت تر شدن کارها توسط آن را حق تمام مردم ميدانيم و براين باوريم که روزی می‌رسد که برای شهروند کارآمد استفاده از کامپيوتر و اينترنت همان قدر ضرورت میيابد که توانایی خواندن و نوشتن اهمیت دارد، وبرآنيم تا با تحقيق و پياده سازی راه حل‌های عملی برای استفاده از کامپيوتر و اينترنت در کارهای مختلف بهترين کيفيت را به مشتريان خود ارائه نماييم.

بیشتر بدانید

اطلاعات تماس

تلفن: 88676667
فکس: 88676668
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلگرام: RadinParsNetwork
اینستاگرام: RadinPars.IR