آموزش شبکه

آموزش به اشتراک گذاری پورت USB در ماشین مجازی (Hyper-V – VmWare Esxi)

امروزه با گسترش استفاده از تکنولوژی های مجازی سازی در سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک، به دلایل مختلف مانند کاهش هزینه ها، افزایش کارایی و بهره وری، یک پارچه سازی و غیره و این موضوع که دنیای تکنولوژی به سرعت سمت یکسان سازی و استفاده از درگاهی واحد در اکثر وسایل الکترونیکی، نقش پورت USB بسیار مهم و پر رنگ خواهد بود.

ادامه مطلب

اضافه کردن کیبورد فارسی از طریق گروپ پالیسی

در بعضی از شبکه‌ها پس از اعمال گروپ پالیسی‌های مختلف و محدود کردن کاربران از نظر دسترسی گاهی پیش می‌آید که با هر بار ریستارت ویندوز زبان فارسی پاک میشود و هر بار باید به صورت دستی اضافه شود و گاهی کاربران دسترسی اضافه کردن کیبورد را نیز ندارند در نتیجه مشکلات ادمین شبکه از همینجا آغاز می‌شود.

ادامه مطلب

آموزش فعال‌سازی رمزنگاری WPA وایرلس در ویندوز XP

در ارتباطات وایرلس مودم‌های ADSL، عمدتاً ۳ نوع رمزنگاری وجود دارد. WEP, WPA و WPA2. در این بین نوع رمزنگاری WEP قدیمی بوده و بسیار ضعیف است و ظرف مدت کمتر از ۵ دقیقه توسط هکرها قابل شکستن است و از لحاظ ایمنی بسیار ضعیف است. سعی کنید به هیچ‌وجه مودم خود را روی این نوع رمزنگاری قرار ندهید.

ادامه مطلب

DDNS یا Dynamic DNS چیست؟

چگونه به سیستم خود از راه دور دسترسی داشته باشیم؟
برای دسترسی از محیط اینترنت به یک ناد (سیستم، سایت، …) همواره نیاز به داشتن IP ثابت و یکتا برای آن گره است. مثلا شما برای اینکه به یک سایت دسترسی داشته باشید باید نام آن سایت به یک IP ثابتی اشاره کند یا اگر بخواهید به یک سیستم دسترسی از راه دور داشته باشید باید آن سیستم IP ثابتی داشته باشید.

ادامه مطلب

آموزش تغییر پورت ریموت دسکتاپ ویندوز سرور

سرویس ریموت دسکتاپ مایکروسافت از سرویسهای بسیار مهم این شرکت میباشد. شما با این سرویس قادر خواهید بود تا به یک ویندوز از راه دور دسترسی پیدا کنید و با وارد کردن نام کاربری و رمز آن سیستم، همانند کاربری که به صورت فیزیکی با آن سیستم کار میکند به سیستم عامل متصل شده و کار کنید.

ادامه مطلب

آموزش جلوگیری از دسترسی کاربران به پورت USB

جلوگیری از دسترسی کاربران سازمان به پورت ارتباطی ورودی و خروجی کهیکی از مهمترین های آن پورت USB میباشد راهکاری جهت حفظ امنیت اطلاعات سازمان و یا جلوگیری از ویروسی شدن سیستمها میباشد.
به هر حال به هر دلیلی که شما قصد بستن پورت USB برای دستگاههای ذخیره ساز را داشته باشید. در این مقاله آموزیشی قصد داریم ۲ روش را جهت انجام این مهم توضیح دهیم.

ادامه مطلب


مشاوره تخصصی شبکه
راه‌اندازی شبکه
پشتیبانی شبکه

رادین پارس

ما استفاده از کامپيوتر و اينترنت و راحت تر شدن کارها توسط آن را حق تمام مردم ميدانيم و براين باوريم که روزی می‌رسد که برای شهروند کارآمد استفاده از کامپيوتر و اينترنت همان قدر ضرورت میيابد که توانایی خواندن و نوشتن اهمیت دارد، وبرآنيم تا با تحقيق و پياده سازی راه حل‌های عملی برای استفاده از کامپيوتر و اينترنت در کارهای مختلف بهترين کيفيت را به مشتريان خود ارائه نماييم.

بیشتر بدانید

اطلاعات تماس

تلفن: 88676667
فکس: 88676668
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلگرام: RadinParsNetwork
اینستاگرام: RadinPars.IR