ترفندهای کامپیوتر

رفع ارور update is not applicable to your computer

امروزه با گسترش اینترنت و دسترسی کاربران خانگی و سازمانها به اینترنت، حجم، پیچیدگی و نوع تهدیدات اینترنتی روز به روز در حال افزایش است. تهدیدهایی مانند ویروس، تروجان، باج افزار که اطلاعات کاربران را هدف قرار می‌دهد و هزینه‌های بسیار سنگینی برای کاربران به وجود می‌آورد. در بسیاری از موارد می‌توان با پیشگیری هزینه‌های ناشی از این تهدیدات را کاهش داد.

یکی از موارد پیشگیری آپدیت سیستم عامل بصورت دوره‌ای است. این آپدیت‌ها، باگ‌ها و نقاط ضعف سیستم عامل را تا حدود زیادی برطرف می‌کنند.

گاهی اوقات کارشناسان پشتیبانی شبکه یا کاربران خانگی ویندوز، هنگام نصب آپدیتهای ویندوز با پیغام update is not applicable to your computer مواجه می‌شوند که به چند دلیل می‌تواند برزو پیدا کند:

    دلیل اول- این بسته آپدیتی که در حال تلاش برای نصب آن هستید قدیمی می‌باشد و یک ورژن جدیدتر از این بسته منتشر شده باشد.
    دلیل دوم- این بسته آپدیت ویندوز قبلا روی سیستم شما نصب شده است ویا ورژن جدیدتر از این بسته قبلا نصب شده است.
    دلیل سوم- معماری این بسته با سیستم شما سازگار نیست. برای مثال سیستم شما X64 می‌باشد و شما بسته x86 رو دانلود کرده‌اید.
    دلیل چهارم-این اخطار نشان دهنده این است که ویندوز شما بروز و آپدیت نیست و با آپدیت کلی ویندوز مشکل به راحتی حل می‌شود. به این صورت که قبل از نصب آپدیت مربوطه، ابتدا پیش نیازهای مرتبط با آپدیت را نصب کنیم.

    برای دانستن پیش نیازهای مرتبط باید به سایت مایکروسافت در قسمت توضیحات آپدیت مراجعه کنید و در قسمت prerequisites شماره آپدیت ها را دانلود و ابتدا آنها را نصب و سپس آپدیت آخر را نصب کرد.

آپدیت ویندوز با استفاده از CMD:

اگر وقت کافی برای آپدیت تمامی پیش نیازها ندارید و یا حجم اینترنت محدود در اختیار دارید که نمی‌توانید تمام پیش نیازهای قبلی را دانلود نمایید، میتوانید از روش زیر استفاده کنید تا فقط آپدیت آخر نصب شود:

۱- ابتدا بسته را داخل یک پوشه با آدرس ساده (c:/radinpars) منتقل می‌کنیم، همچنین نام آپدیت را نیز به یک نام ساده (مانند update.msu) تغییر میدهیم و سپس از منوی Run دستور CMD را بصورت Run as administrator اجرا میکنم.

۲- به آدرس پوشه رفته و دستور زیر را وارد می‌کنیم:


Expand -f:* C:\Radinpars\update.msu c:\Radinpars\

۳- با این دستور فایل آپدیت داخل پوشه اکسترکت می‌شود:

۴- حالا برای نصب بسته، نام کامل فایل cab را انتخاب و کپی میکنیم و داخل دستور زیر قرار میدهیم. در دستور زیر نام فایل رو باید با نام اصلی جایگذاری کنید:


DISM.exe /Online /Add-Package /PackagePath: CAB

برای مثال ما:


DISM.exe /Online /Add-Package /PackagePath:C:\Radinpars\Windows8.1-KB2919442-x86.cab

بعد از فشار دادن “y” بسته آپدیت ویندوز نصب میشود.


مشاوره تخصصی شبکه
راه‌اندازی شبکه
پشتیبانی شبکه

رادین پارس

ما استفاده از کامپيوتر و اينترنت و راحت تر شدن کارها توسط آن را حق تمام مردم ميدانيم و براين باوريم که روزی می‌رسد که برای شهروند کارآمد استفاده از کامپيوتر و اينترنت همان قدر ضرورت میيابد که توانایی خواندن و نوشتن اهمیت دارد، وبرآنيم تا با تحقيق و پياده سازی راه حل‌های عملی برای استفاده از کامپيوتر و اينترنت در کارهای مختلف بهترين کيفيت را به مشتريان خود ارائه نماييم.

بیشتر بدانید

اطلاعات تماس

تلفن: 88676667
فکس: 88676668
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلگرام: RadinParsNetwork
اینستاگرام: RadinPars.IR