ترفندهای کامپیوتر

آموزش تنظیم مودم ADSL مخابرات

در این مقاله اموزشی قصد داریم روش تنظیم کردن مودم ADSL مخابرات را آموزش دهیم. مودمی که تنظیمات در آن توضیح داده شده است مودم TP-Link است. البته این تنظیمات برای سایر ISPها و سایر مودم ها مشابه است و ممکن است جای قرارگیری مقادیر و منوها فرق کند.

ابتدا مودم ADSL را به برق زده و کابل تلفن را به Line مودم متصل میکنیم. سپس اگر دستگاه دارای وایرلس بود به وایرلس آن که در بار اول SSID یا نام وایرلس معمولا همان مدل دستگاه است و بدون رمز میباشد، متصل میشویم. درغیراین صورت با کابل شبکه که یک سر آن به یکی از پورتهای مودم و سر دیگر آن به کارت شبکه سیستم خودمان متصل است، ارتباط را برقرار میکنیم.

یکی از مرورگرهای سیستم خود را باز کنید و در قسمت آدرس مقدار Http://192.168.1.1 را وارد کنید. در اکثر مودمها آدرس مودم همین مقدار است اگر متصل نشدید معمولا در برچسب پشت مودم یا روی جعبه آدرس پیش فر را یادداشت میکند.

از شما در خواست رمز میشود به صورت پیش فرض در اکثر مودمها نام کاربری و رمز عبور هر دو مقدار admin است. اگر با این مقدار وارد نشدید به برچسب پشت مودم، روی جعبه و یا دفترچه راهنما مراجعه کنید.
در این مرحله تب Interface Setup و سپس تب Internet  را انتخاب می کنیم. تنظیمات زیر را اعمال کنید:
در اینترنت مخابرات مقدار VPI  صفر و مقدار VCI عدد ۳۵ میباشد. در سایر موارد این مقدار را از پشتیبانی سوال کنید.
نوع Encapsulation و ISP را در حالت PPPOE قرار دهید.
در قسمت Username, Password نام کاربری و رمز عبوری که از مخابرات دریافت کرده اید را وارد کنید.

IP Address  را در حالت Dynamic  قرار دهید مگر اینکه IP ثابت خریداری کرده باشید.
مقدار NAT را Enable کنید.
مقدار Default Rout  را نیز Yes کنید.

حال کمی صبر کنید تا ارتباط شما برقرار شود. باشد.

در این مراحل مهمترین قسمت واردکردن مقادیرVPI-VCI و Username, Password است و با صحیح وارد کردن این مقدار باید چراغ اینترنت مودم که شبیه به کره زمین است روشن شود.


مشاوره تخصصی شبکه
راه‌اندازی شبکه
پشتیبانی شبکه

رادین پارس

ما استفاده از کامپيوتر و اينترنت و راحت تر شدن کارها توسط آن را حق تمام مردم ميدانيم و براين باوريم که روزی می‌رسد که برای شهروند کارآمد استفاده از کامپيوتر و اينترنت همان قدر ضرورت میيابد که توانایی خواندن و نوشتن اهمیت دارد، وبرآنيم تا با تحقيق و پياده سازی راه حل‌های عملی برای استفاده از کامپيوتر و اينترنت در کارهای مختلف بهترين کيفيت را به مشتريان خود ارائه نماييم.

بیشتر بدانید

اطلاعات تماس

تلفن: 88676667
فکس: 88676668
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلگرام: RadinParsNetwork
اینستاگرام: RadinPars.IR