ترفندهای کامپیوتر

آموزش افزودن پسورد دوم (Startup) برای ورود به ویندوز

مفهوم امنیت برای بشر از ابتدا مفهومی کاملا شناخته‌شده و حیاتی بوده است. امنیت جانی و فیزیکی اساس امنیت برای او به شمار می‌رفته است. با گسترش جوامع و به وجود آمدن مفاهیم جدید، حوزه امنیت نیز گسترش یافت. امنیت غذایی، امنیت منابع، امنیت ملی، امنیت اقتصادی، امنیت حریم خصوصی و … نیز به دغدغه‌های امنیتی او افزوده شدند.

در چند سال اخیر با  ورود فناوری اطلاعات به زندگی بشر، تمامی امور توسط کامپیوتر صورت می‌گیرد، بدیهی است که اطلاعات مهم و حساس افراد از عکس و فیلم خانوادگی گرفته تا اطلاعات حساب مالی و پولی و اطلاعات کاری و پروژه‌های مهم، همه و همه بر روی کامپیوتر ذخیره می‌شود؛ بنابراین باید به دنبال یک قفل امن و قوی برای کامپیوتر و ویندوز بود.
به‌ تبع این تغییر گسترده، مفهوم جدید امنیت اطلاعات به حوزه‌های قبلی امنیت اضافه شد به‌طوری‌که به دلیل ورود فنّاوری اطلاعات به بخش‌های مختلف زندگی، نادیده گرفتن امنیت اطلاعات می‌تواند دیگر حوزه‌های امنیت مانند امنیت اقتصادی، حریم خصوصی و حتی امنیت ملی را به‌شدت تحت تأثیر قرار دهد.

در این مقاله آموزشی قصد داریم جهت بالا بردن امنیت، نحوه اضافه کردن پسورد Startup برای ورود به ویندوز را آموزش دهیم:
علاوه بر پسورد ساده‌ای که همه‌ی افراد بر روی سیستم خوددارند ، به‌منظور بالا بردن امنیت اطلاعات داخل سیستم چه در کامپیوترهای خانگی و چه در محیط کار که اغلب در یک شبکه قرار دارند یک کارشناس پشتیبانی شبکه می‌تواند  از افزودن پسورد دوم که به‌هیچ‌وجه قابل بازیابی نیست استفاده کند. پسورد دوم ویندوز به صورتی است که با فعال‌سازی این پسورد روی ویندوز ، پس از گذر کاربر از مرحله ارائه یوزر اکانت (حساب کاربری) خود، برای ورود به ویندوز، فایل‌ها و قسمت‌های مختلف، از کاربر پسورد دوم را می‌خواهد. درصورتی‌که فرد پسورد را نداشته باشد یا اینکه ۳ بار این پسورد را اشتباه وارد کند، سیستم restart می‌شود.

نکته: اگر پسورد دوم سیستم را فراموش کنیم، به هیچ نحوی نمی‌توانیم به کامپیوتر و ویندوز دسترسی داشته باشیم و می‌بایست ویندوز خود را فرمت کنیم.

طریقه اضافه کردن پسورد دوم به ویندوز ۷:
۱-      از منوی start روی گزینه run کلیک کنید.
۲-      در قسمت run عبارت syskey را وارد نمایید.

۳-بر روی گزینه update کلیک کنید.

۴-قسمت password start up را تیک زده و پسورد خود را با دقت وارد نمایید.

۵-پسورد را مجددا وارد نمایید.


مشاوره تخصصی شبکه
راه‌اندازی شبکه
پشتیبانی شبکه

رادین پارس

ما استفاده از کامپيوتر و اينترنت و راحت تر شدن کارها توسط آن را حق تمام مردم ميدانيم و براين باوريم که روزی می‌رسد که برای شهروند کارآمد استفاده از کامپيوتر و اينترنت همان قدر ضرورت میيابد که توانایی خواندن و نوشتن اهمیت دارد، وبرآنيم تا با تحقيق و پياده سازی راه حل‌های عملی برای استفاده از کامپيوتر و اينترنت در کارهای مختلف بهترين کيفيت را به مشتريان خود ارائه نماييم.

بیشتر بدانید

اطلاعات تماس

تلفن: 88676667
فکس: 88676668
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلگرام: RadinParsNetwork
اینستاگرام: RadinPars.IR