ترفندهای کامپیوتر

آپدیت آفلاین ESET Nod32 ورژن ۹

همانطور که میدانید در نسخه ۹ آنتی ویروس ESET امکان واردکردن و تغییر آدرس سرور آپدیت در حالت عادی وجود ندارد. به همین دلیل جهت آپدیت افلاین Nod32 یا همان EST نسخه ۹ باید با ایجاد تغییراتی در ریجستری ویندوز آدرس سرور آپدیت را تغییر داد.

در مقالات قبلی آپدیت آفلاین ESET نسخه های ۵ تا ۷ را آموزش داده بودیم. در اینجا فقط روش آپدیت آفلاین Nod32 ورژن ۹ آموزش داده می‎شود. برای نسخه های خانگی – در مورد نسخه های آنتی ویروس Nod32 تحت شبکه کاربردی ندارد).

در ابتدا باید آنتی ویروس را با استفاده از یک سریال فعال کنید. اگر آنتی ویروس شما از قبل فعال شده به مرحله دوم بروید.
مرحله اول – فعالسازی نرم افزار آنتی ویروس Nod32

برای شروع آپدیت آفلاین Nod32، میبایستی حتما هنگام نصب آنتی ویروس، آنرا فعال (Activate) نماییم. این کار را می توانید با استفاده از سریال های TRIAL که در سایت های مختلف قرار می‌گیرد انجام دهید و یا با استفاده از روش زیر. توجه داشته باشید که حتما برای فعالسازی این نسخه باید به اینترنت متصل بود.

پس از نصب آنتی ویروس پنجره فعالسازی شبیه به تصویر زیر مشاهده خواهید نمود.

همانگونه که در تصویر بالا توضیح داده شده با دو روش می توانید آنتی ویروس را فعال کنید.

اگر برای نخستین بار پس از نصب آنتی ویروس NOD32 قصد فعالسازی آن را دارید با کلیک بر روی “Free trial license” می توانید به مدت ۳۰ روز به صورت رایگان از آن استفاده نمایید.

اگر قبلا آنتی ویروس را نصب نموده‌اید و مدت زمان آن منقضی شده است میتوانید با وارد کردن سریال در بخش مشخص شده در تصویر بالا میتوانید آنتی ویروس را فعال کنید.

در صورت انتخاب گزینه “Free trial license” گزینه ای شبیه به تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:

در بخش Email و Confirm email address، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.

در بخش Country (کشور)، Iran را انتخاب کرده و بر روی “Activate” کلیک کنید.

توجه داشته باشید که پس از نصب آنتی ویروس ، به صورت خودکار شروع به آپدیت آنلاین می کند که باید سریعا آن را Cancel نمایید.

درصورتیکه قبلا آنتی ویروس را نصب کرده و مدت ۳۰ روز رایگان به اتمام رسیده است ، با مراجعه به بخش “Help and support” و انتخاب گزینه “Change license” می توانید سریال جدید را وارد نمایید. سریال را میتوانید با جستجودر سایت‎های مختلف پیدا کنید.

مرحله دوم – غیر فعالسازی قابلیت Self-Defense در آنتی ویروس

پس از فعالسازی آنتی ویروس، طبق آموزش زیر باید گزینه Self-Defense را در آنتی ‌‌ویروس غیر فعال کرده و سپس کامپیوتر را ریستارت کنید، بعد در پنجره اصلی
آنتی ویروس کلید “F5” کیبورد را فشار دهید تا پنجره تنظیمات آنتی ویروس باز شود.

توجه شود که برای باز کردن پنجره اصلی آنتی ویروس کافیست روی آیکن آنتی ویروس در کنار ساعت دو بار کلیک راست کنید.

در پنجره تنظیمات آنتی ویروس، در زیر شاخه “ANTIVIRUS” و در بخش “HIPS” گزینه Self-Defense را مطابق تصویر زیر غیر فعال نمایید. سپس بر روی “OK” کلیک کنید و پس از انجام تغییرات، کامپیوتر یا لپ‌تاب خود را ریستارت کنید.

مرحله سوم – انجام فایل ریجستری

فایل ریجستری را از سایت دانلود کرده و فایل “ESET-v9-Offline-Update-Radin-Pars.reg” را اجرا کنید.

از نشد و با ارور مواجه شدید به این معناست که یا سیستم را ریستارت نکرده‌اید یا Self-Defense را بدرستی غیرفعال نکرده‌اید. توصیه می‌شود که بعد از اجرای فایل ریجستری مجددا گزینه Self-Defense را فعال کنید.
مرحله چهارم – دانلود و کپی کردن فایل ها

اکنون وارد درایو C شده و یک پوشه دقیقا به نام Radinpars بسازید و درون این پوشه، پوشه‌ای دیگر به نام “ESET v9 Update” و درون این پوشه، پوشه‌ای دیگر به نام “v9” درست کنید. سپس فایل‌های آپدیت آفلاین را دانلود نموده و در آن پوشه کپی کنید. پس از پایان کپی به پنجره اصلی آنتی ویروس، در بخش “Update” رفته و روی گزینه “Update now” کلیک کنید.

آپدیت آفلاین Nod32 شروع می شود.

پس از پایان موفقیت آمیز آپدیت آفلاین Nod32، پیغام زیر مشاهده می شود.

روش آپدیت آنلاین، پس از آپدیت آفلاین Nod32

درصورتیکه تمایل داشته باشید پس از آپدیت آفلاین آنتی ویروس ، مجددا قابلیت آپدیت آنلاین را از سرورهای شرکت سازنده ESET فعال کنید، پس از اطمینان از غیرفعال بودن Self-Defense، فایل ریجستری “Original Servers 9.0” را اجرا کنید و سپس سیستم را ریستارت کنید.

فایل‌های مربوط به تغییر سرور:


مشاوره تخصصی شبکه
راه‌اندازی شبکه
پشتیبانی شبکه

رادین پارس

ما استفاده از کامپيوتر و اينترنت و راحت تر شدن کارها توسط آن را حق تمام مردم ميدانيم و براين باوريم که روزی می‌رسد که برای شهروند کارآمد استفاده از کامپيوتر و اينترنت همان قدر ضرورت میيابد که توانایی خواندن و نوشتن اهمیت دارد، وبرآنيم تا با تحقيق و پياده سازی راه حل‌های عملی برای استفاده از کامپيوتر و اينترنت در کارهای مختلف بهترين کيفيت را به مشتريان خود ارائه نماييم.

بیشتر بدانید

اطلاعات تماس

تلفن: 88676667
فکس: 88676668
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلگرام: RadinParsNetwork
اینستاگرام: RadinPars.IR