ترفندهای کامپیوتر

آموزش حذف کامل پروفایل کاربر Temp در ویندوز

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که در ویندوز لاگین می‌کنید تنظیماتی را ذخیره می‌کنید مثلاً فایلی را در دسکتاپ می‌گذارید و … و پس از ریستارت کردن سیستم تمامی تنظیمات از بین رفته و گویی اولین بار است که وارد ویندوز می‌شوید.
دلیل این موضوع این است که ممکن است که لحظه‌ای که می‌خواهید لاگین کنید سرور در دسترس نبوده و شما به‌صورت لوکال و با اکانت موقت Temp لاگین می‌شوید.

این مشکل معمولاً در سیستم‌ها موجود در شبکه زمانیکه شما قبلاً در یک سیستم لاگین کرده باشید اما در حال حاضر سرور در دسترس نیست مثلاً کارت شبکه شما قطع‌شده است و یا به هر دلیلی ارتباط بین شما و سرور برقرار نیست. در این حالت سیستم چون Useername  و password شمارا در حافظه دارد شمارا با کاربر موقت وارد ویندوز می‌کند. در این حالت شما هر تغییراتی که در پوشه‌های مربوط به پروفایل کاربر مانند My Document, Desktop, Start Menu  و … اعمال کنید ذخیره نمی‌شود زیرا پروفایل این کاربر موقت پس از ریستارت سیستم حذف خواهد شد.
حال از کجا متوجه این موضوع بشویم.

در درایو ویندوز و پوشه Users پوشه‌ای بانام Temp وجود داشته باشد.
فایلی را در دسکتاپ ایجاد کنید و روی ان راست کلیک کرده و Properties بگیرید. مسیر ذخیره اگر به‌صورت C:UsersTemp بود شما دچار این مشکل شدید.
راه‌حل چیست؟

خیلی از کاربران با حذف پوشه موجود در Users خیال می‌کنید که این مشکل برطرف می‌شود اما باید بدانید که تنظیمات پروفایل این کاربر همچنان در Registry باقیمانده است و همچنان هر از چند گاه این موضوع ممکن است اتفاق افتاده و کاربر را اذیت کند.

برای حذف کامل پروفایل کاربر ابتدا دستور Regedit را در پنجره Run وارد کرده تا وارد رجیستری ویندوز شوید.

سپس به مسیر زیر بروید


HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionProfileList

در این زیرمجموعه می‌توانید کاربران لوکال سیستم را مشاهده کنید هرکدام از این پوشه‌ها که بانام نامتعارف مانند s-1-505-100 354564  مشاهده می‌کنید SID مربوط به یک کاربر در سیستم است.

هرکدام را انتخاب کرده و از بخش سمت راست به گزینه Profile Image Path دقت کنید که در انتهای مسیر مقابلش نام کاربر مربوط به آن ذخیره‌شده است.

دقت کنید هرگز سه کاربر اول را حذف نکنید آنها کاربران سیستمی هستند و بدون آنها ویندوز دچار مشکل می‌شود

یکی از SID ها در انتها دارای پسوند .bak است انرا انتخاب کنید و اگر در قسمت راست و بخش مسیر پروفایل نام Temp را مشاهده کردی می‌تواند این کاربر را حذف کنید.

و در انتها در پوشه ویندوز و Users پوشه Temp را به راحتی حذف کنید و سیستم را ریستارت کرده و با کاربر خود بدون مشکل لاگین کنید.


مشاوره تخصصی شبکه
راه‌اندازی شبکه
پشتیبانی شبکه

رادین پارس

ما استفاده از کامپيوتر و اينترنت و راحت تر شدن کارها توسط آن را حق تمام مردم ميدانيم و براين باوريم که روزی می‌رسد که برای شهروند کارآمد استفاده از کامپيوتر و اينترنت همان قدر ضرورت میيابد که توانایی خواندن و نوشتن اهمیت دارد، وبرآنيم تا با تحقيق و پياده سازی راه حل‌های عملی برای استفاده از کامپيوتر و اينترنت در کارهای مختلف بهترين کيفيت را به مشتريان خود ارائه نماييم.

بیشتر بدانید

اطلاعات تماس

تلفن: 88676667
فکس: 88676668
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلگرام: RadinParsNetwork
اینستاگرام: RadinPars.IR