ترفندهای کامپیوتر

اتصال ایمیل شخصی به gmail

هنگامیکه که در سایت zoho وارد حساب کاربری خود شدید، در قسمت بالا سمت راست روی Setting کلیک کنید. سپس از منوی سمت چپ گزینه Email Forwarding and POP/IMAP را انتخاب کنید. زیر قسمت IMAP Access تیک فعالسازی را بزنید. بعد هم اطلاعات راجع به پیکربندی IMAP را یادداشت کنید برای مراحل بعدی.

وارد حساب کاربری خود در جیمیل شوید، و گزینه Setting را از بالا سمت راست انتخاب نمایید سپس از صفحه باز شده به قسمت حساب‌ها (Accounts) رفته و از روی “Add Another Email Address That You Own” کلیک کنید.

در صفحه باز شده اسمی که می‌خواهید هنگام ارسال ایمیل به طرف مقابل نمایش داده شود و ایمیلی که در Zoho ساختید (و یا هر ایمیل دیگری که می‌خواهید به حساب جیمیلتان متصل کنید) را وارد کنید.

تیک گزینه “treat as alias” را حذف کنید و سپس دکمه Next را فشار دهید.

در پنجره باز شده برای سرور SMTP عبارت smtp.zoho.com را وارد کنید. پورت را به ۴۶۵ تغییر دهید. برای یوزرنیم آدرس ایمیل ساخته شده را وارد کنید و برای پسورد هم پسوردی که با آن به سایت zoho لاگین میکنید. سپس روی add account کلیک کنید.

بعد از این مرحله ایمیلی حاوی کد مالکیت برای ایمیل ساخته شده ارسال میشود که با لاگین کردن در سایت zoho در قسمت ایمیل ها آن کد را کپی و داخل قسمت وریفای وارد کنید تا حق مالکیت شما نسبت به این ایمیل برای جیمیل محرز شود.

حالا قسمت اول کار اتصال تمام شده است. شما قادرید تا از جیمیل خود با ایمیلی که ساخته اید، ایمیل ارسال کنید. اکنون نیاز داریم تا علاوه بر ارسال ایمیل از طریق جیمیل تمامی ایمیل‌هایی که به ایمیل ساخته شده ارسال می‌شود را دریافت کنیم. برای این کار وارد پنل مدیریتی سایت zoho شوید و در قسمت بالای پنل روی Setting کلیک کنید.

در صفحه باز شده از منوی سمت چپ “Email Forwarding and POP/IMAP” را انتخاب میکنیم. در صفحه جدیدی که باز می‌شود، در قسمت Email Forwarding گزینه add email address را انتخاب میکنیم و آدرس جیمیل خودمان را وارد می‌کنیم تا یک نسخه از تمامی ایمیل‌هایی که دریافت می‌شود هم به آدرس جیمیل ما ارسال شود.

بعد از وارد کردن ایمیل مقصد، یک تاییدیه‌ای برای شما به آدرس جیمیل ارسال می‌شود. وارد جیمیل شده و روی لینک تاییده کلیک کنید تا دریافت در جیمیل برای شما فعال شود.

بعد از کلیک کردن روی لینک تاییدیه، شما وارد صفحه zoho میشوید که باید برای تایید نهایی به حساب کاربری خود وارد شوید.

کار تمام است. حالا شما ایمیل شخصی خودتان که در سایت Zoho تنظیم کرده بودید را به حساب جیمیل خود متصل کردید و دیگر نیازی نیست که برای چک کردن ایمیل‌های شخصی و همچنین ارسال ایمیل با دامنه شخصی وارد حساب zoho شوید. تمامی این کارها از حساب جیمیل امکان پذیر شد.

برای اینکه ایمیل های دریافتی شما در جیمیل از سایر ایمیل ها قابل تمایز باشد میتوانید ایمیل های وارده از ایمیل شخصی خود را لیبل گذاری نمایید.

 


مشاوره تخصصی شبکه
راه‌اندازی شبکه
پشتیبانی شبکه

رادین پارس

ما استفاده از کامپيوتر و اينترنت و راحت تر شدن کارها توسط آن را حق تمام مردم ميدانيم و براين باوريم که روزی می‌رسد که برای شهروند کارآمد استفاده از کامپيوتر و اينترنت همان قدر ضرورت میيابد که توانایی خواندن و نوشتن اهمیت دارد، وبرآنيم تا با تحقيق و پياده سازی راه حل‌های عملی برای استفاده از کامپيوتر و اينترنت در کارهای مختلف بهترين کيفيت را به مشتريان خود ارائه نماييم.

بیشتر بدانید

اطلاعات تماس

تلفن: 88676667
فکس: 88676668
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلگرام: RadinParsNetwork
اینستاگرام: RadinPars.IR